بلیط هواپیما

بلیط هواپیما ارزان خرید بلیط هواپیما

بلیط هواپیما

بلیط هواپیما ارزان خرید بلیط هواپیما

۱۶ مطلب در آذر ۱۳۹۵ ثبت شده است

ویکی‌پدیا دانش‌نامه‌ای است همگانی و آزاد؛ بدین معنی که همه می‌توانند به نوشتن و ویرایش نوشتارهای موجود در آن بپردازند. البته این نوشتارها و ویرایش‌ها باید مطابق با اساس‌نامهٔ ویکی‌پدیا باشند؛ یعنی مطالب بی‌طرفانه و بدون پایمال کردن حق نشردیگران نوشته شده باشند. مدیریت بررسی نوشتارها توسط خودِ کاربران انجام می‌شود. کسانی که در امر تکمیل این پروژهٔ بی‌پایان مشارکت می‌کنند، به هم‌زبانان خود یاری رسانده‌اند تا در امر گردآوری بی‌همتاترین دانشنامه جهانی سهمی داشته باشند.

دانشنامه ویکی‌پدیا هم‌زمان به بسیاری از زبان‌ها نوشته می‌شود و همکاران آن افرادی از سراسر جهان‌اند و هرکسی می‌تواند به رشد آن کمک کند. این دانشنامه از زمان تولد تاکنون رشد بسیار سریعی داشته و بزرگترین وب‌گاهدانشنامه‌ای با بیش از ۸۰ میلیون بازدید کننده در ماه است و بیش از ۹۰٬۰۰۰ کاربر فعال دارد که بر روی بیش از ۱۸٬۰۰۰٬۰۰۰ مقاله به ۲۷۰ زبان کار می‌کنند. در ویکی‌پدیای فارسی تا این لحظه ۵۱۶٬۱۴۹ مقاله وجود دارد و هر روز هزاران کاربر از این دانشنامه بازدید می‌کنند.

شکل و حالت همکاری گروهی که در دانشنامه ویکی‌پدیا ایجاد شده را می‌توانبی‌سابقه دانست. اصول هوشمندانه‌ای که ویکی‌پدیا بر پایه آن‌ها بنا شده باعث شده‌است که این مجموعه از اطلاعات با پویایی دائمی به سوی تکمیل شدن وتکامل پیش برود. ویکی‌پدیا را می‌شود به مثابه انسان بزرگ و خردمند در نظرگرفت که سلول‌های پیکره‌اش از میلیون‌ها انسان فعال تشکیل یافته است.


- ویکی‌پدیا چیست؟
پاسخ: برای آنکه به‌درستی بیاموزید که ویکی‌پدیا چیست، می‌توانید پنج بنیاد ویکی‌پدیا را مطالعه‌کنید.
به طور خلاصه می‌توان گفت:
ویکی‌پدیا یک دانش‌نامه است و دانش‌نامه مجموعه‌ای از نوشتارهای خلاصه برای پوشش‌دادن اطلاعات تمام عرصه‌های دانسته‌های بشری است. ویکی‌پدیا جای مطالب نامعتبر، تمرین مقاله‌نویسی، دموکراسی، وبلاگ و تالار گفتگو نیست. برای آشنایی کامل با ویکی‌پدیا، با کلیک بر «اینجا» پنج بنیاد ویکی‌پدیا را مطالعه کنید، تمام قوانین و مقررات ویکی‌پدیا را می‌توان با اجماعکاربران و رعایت این پنج اصل تغییر داد.
۲- آیا ویکی‌پدیا متعلق به گروه یا سازمان خاصی است؟ و تا چه اندازه بر روی مطالب ویکی‌پدیا نفوذ و تأثیر دارد؟
پاسخ: ویکی‌پدیا توسط بنیاد ویکی‌مدیاتأسیس شد مالکیت آن به آن بنیاد تعلق دارد و از نظر فنی (پشتیبانی اینترنتی) توسط آنها پشتیبانی می‌شود ولی بنیاد مدیاویکی هیچ نفوذ و تأثیریدر مطالب درون ویکی‌پدیا و پروژه‌های دیگرش ندارد و محتویات آن توسط کاربرانش (افرادی مانند من و شما از همه نقاط دنیا) ساخته و ویرایش می‌شود.
۳- به گفته بعضی از رسانه‌ها، گروه‌های خاص یا عقاید خاصی، در تلاش برای مدیریت محتویی ویکی‌پدیا هستند. چه باید کرد؟
پاسخ: هر فردی در ویکی‌پدیا می‌تواند ویرایش کند و می‌تواند مطالب خود را قرار دهد فقط و فقط در صورتی که وپ:پنج رکن بنیادی را رعایت کند. پس شما هم به جای لعنت بر تاریکی شمعی روشن کنید و در بهبود مطالب با توجه به منابع علمی و دانشگاهی کمک کنید. (شما هم ویکی‌نویس شوید!)
۴- به گفته بعضی از رسانه‌ها، ویکی‌پدیای فارسی توسط خارج‌نشین‌ها ویرایش می‌شود؟
پاسخ:هرکسی از هر نقطه‌ای از جهان با فشردن دکمهٔ ویرایش می‌تواند در ویکی‌پدیابه ویرایش بپردازد، و با رعایت رهنمودهای نگاشته شده در ویکی‌پدیا، هر کس دارای حق بلامنازع ویرایش در ویکی‌پدیا می‌باشد، حتی آی‌پی‌ها (یعنی کسانی که در ویکی‌پدیا عضو هم نشده‌اند) می‌توانند در مقالات ویکی‌پدیا ویرایش کرده و تغییراتی انجام دهند. با این اوصاف گفته می‌شود ویکی‌پدیا دانشنامه‌ای که هرکس می‌تواند آن را ویرایش کند. در ویکی‌پدیا همان‌طور که «همه» می‌توانند به خواندن یک صفحه بپردازند، همان‌طور نیز «همه» می‌توانندصفحات را ویرایش کنند.
۵- مدیریت ویکی‌پدیای فارسی در دست کیست؟
پاسخ:ویکی‌پدیای فارسی توسط تعدادی از کاربران باتجربه که از طریق رأی‌گیری انتخاب شده‌اند، اداره می‌شود ولی مدیران هیچ مسئولیتی در مورد مطالب موجوددر مقالات ندارند و فقط چند دسترسی بیشتر از دیگر کاربران برای تمیزکاری وجمع‌بندی نظرخواهی‌ها دارند (برای اطلاعات بیشتر وپ:مدیر را مطالعه کنید)
۶- اینجا چه کسی پاسخگو و مسئول است؟ و برای شکایت با چه کسی تماس بگیرم؟
پاسخ:درویکی‌پدیا به صورت کلی کسی مسئول مطالب درون مقالات نیست. با مشاهدهٔ تاریخچهٔ صفحه، کاربری که تصور می‌کنید مطالب اشتباه به مقالات می‌افزاید را پیدا کنید و در صفحهٔ بحثش با وی در تماس باشید. در صورتی که کاربر به قوانین ویکی‌پدیا احترام نگذاشت در وپ:تام شکایت خود را بیان نمائید و برای تماس محرمانه به ویکی‌پدیا:تماس با ما مراجعه کنید.
۷- منابع مالی ویکی‌پدیا از کجا تأمین می‌گردد؟
پاسخ: منابع مالی فقطاز طریق کمک مالی‌ای که افراد به ویکی‌پدیا اهدا می‌کنند تأمین می‌شود و این پول‌ها صرف مسائل فنی و گسترش نرم‌افزار مدیاویکی می‌شود و در ویکی‌پدیای فارسی (ویکی‌فا) هیج پولی از سوی بنیاد برای ساخت مقاله یا ویرایش در مقاله پرداخت نمی‌شود. (برای اطلاعات بیشتر به اینجا مراجعه کنید)
۸- آیا می‌توانم مقاله‌ای را که نوشته‌ام در جای دیگری هم استفاده کنم؟
پاسخ:بله می‌توانید به صورت آزادانه هر مطلبی که در ویکی‌پدیا موجود است را به صورت کلی برای هر گونه مصرفی (تجاری، آزاد، خصوصی و...) استفاده نمائید.
۹- چرا در مقالات از عباراتی مانند «شهید »، «حضرت»، «امام»، «(ص)»، «(ع)»، «اعلی‌حضرت» و دیگر عبارات احترام‌گذاری برای امامان و پیامبران و افراد مقدس استفاده نمی‌شود؟
پاسخ:مانندهر دانشنامه‌ای مخاطب ویکی‌پدیا گروه یا مذهب یا عقیده خاصی نیست. در نتیجه ویکی‌پدیا برای احترام گذاشتن به عقاید همه انسان‌ها، اصل بی‌طرفی را انتخاب کرده‌است و برای هیچ شخص یا گروه یا مذهب یا گرایشی از القاب احترام‌آمیز استفاده نمی‌کند. برای اطلاع بیشتر وپ:لقب را مطالعه کنید.
۱۰- چرا عکس‌های عریان در مقالات ویکی‌پدیا دیده می‌شود؟
پاسخ:برای اطلاع بیشتر وپ:سانسور و راهنما:گزینه ندیدن یک عکس در ویکی‌پدیا را مطالعه کنید.
۱۱- چرا مطالب مفیدی که من افزودم از مقاله حذف شدند؟ یا چرا مقاله‌ای را که من نوشتم حذف شده‌است؟
پاسخ: ممکن است مطالبی که شما افزوده‌اید کپی‌کاری بوده یا منبع معتبری یا سرشناس نبودهیا بی‌طرف نبودهیا موارد دیگر. در هر صورت می‌توانید در بحث مقاله یا در بحث کاربری که آنرا از مقاله حذف کرده‌است این سؤال را مطرح نمائید. (برای اطلاعات بیشتر اینجا را مطالعه کنید)
۱۲- مقاله فلان، کذب و نادرست است و مطالبش باید حذف شود یا خود مقاله به کل حذف گردد. کجا درخواست حذف دهم؟
پاسخ:در ابتدا در بحث مقاله مشکلات مورد نظرتان را بیان کنید و یا در بحث کاربری که این مطالب را افزوده‌است و در صورتی که پاسخ مناسبی دریافت نکردید بعد از مطالعهٔ سیاست وپ:سانسور، وپ:بی‌طرفی، وپ:سرشناسی آن را در وپ:نبح برای حذف کاندید کنید.
۱۳- مقاله‌ای که در مورد من نوشته‌شده است ناقص یا اشتباه است. چگونه آن را اصلاح کنم؟
پاسخ:در ابتدا ویکی‌پدیا:خودزندگی‌نامه را مطالعه کنید و در صورتی که برای اصلاح مطالب منبع بی‌طرف و مناسبی داشتید به کمک منبع مطالب را اصلاح کنید و یا در بحث مقاله اشتباهات را ذکر نمائید.
۱۴- «آزاد» بودن ویکی‌پدیا به چه معناست؟ اگر ویکی آزاد است چرا مطالب من حذف می‌شوند؟
پاسخ:«دانشنامهٔ آزاد» به معنی «دانشنامهٔ رایگان» نیست یا «دانشنامهٔ آزاد» بهمعنی «هر کسی می‌تواند هرطور که می‌خواهد ویرایش کند» نیست یا «دانشنامهٔ آزاد» لزوماً به «آزادی بیان» اشاره ندارد، بلکه آزاد به معنی حق استفادهٔ آزاد (یا اجازهٔ استفادهٔ آزاد) از مطالب است. (برای اطلاعات بیشتر ویکی‌پدیا:دانشنامهٔ آزاد و ویکی‌پدیا:چرا صفحه‌ای که ساختم حذف شد؟را مطالعه کنید)
۱۵- نمی‌توان به ویکی‌پدیا استناد کرد و اعتبار ندارد! چرا وقت خودم را اینجا هدر دهم؟
پاسخ:اعتبار مقالات ویکی‌پدیا به منابع آن است و ممکن است تعدادی از مقالات به علت عدم ویرایش کاربران صاحب نظر، معتبر نباشند و تعدادی هم مانند مقالات موجود در وپ:برگزیده یا وپ:خوبیدهاز نظر علمی با کیفیت باشند. توجه داشته باشید که ویکی‌پدیا بشخصه از خود مطلبی را نباید مطرح کند یا نباید محل تحقیق دست اول باشد و هر چه در آن هست بر پایه منابع معتبر باید باشد اگر در مقالاتی از ویکی‌پدیای فارسی مطالب بی‌ارزش و نادرستی دیده می‌شود در صورتی که مدرکی برای رد آنها دارید. خوشحال می‌شویم شما هم به ویرایشگران ویکی‌پدیا بپیوندید و پس از بحث در صفحهٔ بحث مقاله آنها را اصلاح نمایید. (برای اطلاعات بیشتر ویژه:یادکرد و ویکی‌پدیا:تکذیب‌نامهٔ عمومی و ویکی‌پدیا:اعتبار ویکی‌پدیا را مطالعه کنید)
۱۶- چرا بسیاری از مقالات ویکی‌پدیای فارسی یک خطی یا ناقص هستند؟!
پاسخ:توسعه ویکی‌پدیای فارسی بر پایهٔ همت و کوشش فارسی‌زبانان است و اگر در زمینهٔ آن مقالات تخصص دارید لطفاً دانش‌تان را از هم‌زبانان خود دریغ ننمایید و بر پایهٔ وپ:پنج رکن بنیادیدر توسعه و بهبود کیفیت مقالات ویکی‌پدیای فارسی کمک کنید. البته در ویکی‌پدیای فارسی مقالات ارزشمند بسیاری وجود دارد، مانند (وپ:برگزیده یا وپ:خوبیده)
۱۷- قصد دارم مقالهٔ جدیدی بسازم از کجا شروع کنم تا مقاله‌ام حذف نشود؟
پاسخ:برای ساخت مقاله پیشنهاد می‌کنیم به ایجادگر مقالهمراجعه کنید و براساس پیشنهادها و پرسش‌های مطرح شده در آنجا عمل کنید. درصورتی که موضوع مقالهٔ شما از منابع خوب (معتبر، بی‌طرف، مستقل) برخوردار باشد و دارای حداقل‌های سیاست سرشناسی ویکی‌پدیاباشد، حذف نخواهد شد.
۱۸- چگونه می‌توانم خودم یا شرکتم را معرفی کنم؟ یا چگونه می‌توانم رزومهٔ کاری (CV) مربوط به خودم یا فرد دیگری را در ویکی‌پدیا بگذارم؟
پاسخ: ویکی‌پدیا یک دانشنامه است و مطالبی که در آن قرار می‌گیرند باید شرایط موجود در وپ:سرشناسی را داشته باشند و بر پایهٔ سیاست ویکی‌پدیا چه چیزهایی نیست،شما نمی‌توانید برای شرکتی یا فردی یا موضوعی که شرایط سرشناسی را ندارد مقاله بسازید یا رزومهٔ کاری بنویسید. البته اگر به‌عنوان ویکی‌پدیانویس (مشارکت‌کننده یا ویرایشگر در ویکی‌پدیا) حساب کاربری بسازید و به فعالیت بپردازید، برای آشنایی بیشترِ دیگر ویکی‌پدیانویسان با شما و برای تعامل و ارتباط کاری در رابطه با ویکی‌پدیانویسی، می‌توانید در صفحهٔ کاربری‌تان، توانایی‌ها و سوابق خود را بنویسید. اینجا و انتهای اینجا را هم ببینید. تبلیغ شخصی یا شرکتی و سازمانی نیز در ویکی‌پدیا ممنوع است.
عکس زیبا برای پروفایل دخترونه

عکس زیبا دخترونه برای پروفایل

آخرین اخبار ورزشی امروز اخبار ورزشی

دانلود خندوانه سری جدید,دانلود خندوانه امشب و دانلود خندوانه دیشب,تاریخ و زمان دقیق شروع فصل چهارم برنامه خندوانه+دانلود فصل جدید خندوانه

تاریخ امروز کد ساعت و تاریخ برای وبلاگ

tabire khab تعبیر خواب تعبیر خواب ابن سیرین تعبیر خواب امام صادق تعبیر خواب حضرت یوسف

کلیپ رقص ایرانی جدید رقص

فال حافظ

وب سیتی

ابزار وبلاگ کد و ابزار سایت و وبلاگ

کد جستجوگر گوگل برای وبلاگ و سایت کد جستجوگر گوگل برای وبلاگ

کد پرچم متحرک ایران برای وبلاگ و سایت کد پرچم متحرک ایران برای وبلاگ

ساخت کد آهنگ و موزیک برای وبلاگ

ساخت پرده خوش امد گویی وبلاگ

یارانه این ماه کی واریز میشود؟

بهترین راه های افزایش قد و قد بلندی

رنگ ۹۶ سال ۹۶ ۲۰۱۷ سال ۲۰۱۷ چیست؟ ۲۰۱۷ color of the year

تاریخ و زمان دقیق مبلغ واریز یارانه نقدی ۹۵ سال ۹۵ و یارانه این ماه کی واریز میشود؟

تعطیلات رسمی ۹۶ سال ۱۳۹۶ در یک نگاه

روزهای قمر در عقرب ۹۵ سال ۱۳۹۵

بهترین سریال های خارجی

عکس تقویم ۹۶ در یک نگاه سال ۱۳۹۶ 

بهترین سریال های ترکیه ای

دانلود تقویم pdf سال ۹۶ با مناسبت ها ۱۳۹۶

رنگ سال ۹۶ / ۲۰۱۷ چیست ؟ + رنگ مو سال ۹۶ رنگ مانتو سال ۹۶ رنگ مدل لباس سال ۹۶ رنگ سال ۹۶ چیست

عکس رنگ مدل مانتو سال ۹۶_سال ۲۰۱۷

قیمت روز خودرو و ماشین قیمت خودرو قیمت ماشین